HSM943-40.0000
CLOCK OSC 40.0000MHZ 3.3V 7.5X5
product image
HSM943-40.0000 Picture
SeekIC No. : 004366200 Detail
HSM943-40.0000: CLOCK OSC 40.0000MHZ 3.3V 7.5X5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HSM943-40.0000
Mfg:
Connor-Winfield
Parameters:
Technical/Catalog InformationHSM943-40.0000
VendorConnor-Winfield
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency40MHz
Package / CaseSMD 7.5mm x 5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Frequency Stability±20ppm
Supply Current20mA