HSMA-A460-W50M1
Standard LED - SMD Amber AllnGaP 3550mcd 592nm
product image
HSMA-A460-W50M1 Picture
SeekIC No. : 0049340 Detail
HSMA-A460-W50M1: Standard LED - SMD Amber AllnGaP 3550mcd 592nm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HSMA-A460-W50M1
Mfg:
Avago Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
LED Size : 3.2 mm x 2.8 mm x 3.87 mm Illumination Color : Amber
Wavelength/Color Temperature : 590 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 50 mA Forward Voltage : 2.2 V
Luminous Intensity : 2100 mcd Viewing Angle : 50 deg
Packaging : Reel
Description
Lens Color/Style : Water Clear
Packaging : Reel
Illumination Color : Amber
Wavelength/Color Temperature : 590 nm
Forward Voltage : 2.2 V
LED Size : 3.2 mm x 2.8 mm x 3.87 mm
Forward Current : 50 mA