HSMB-A100-K80J2
Standard LED - SMD Blue
product image
HSMB-A100-K80J2 Picture
SeekIC No. : 0052508 Detail
HSMB-A100-K80J2: Standard LED - SMD Blue
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HSMB-A100-K80J2
Mfg:
Avago Technologies
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
LED Size : 3.2 mm x 2.8 mm x 1.9 mm Illumination Color : Blue
Wavelength/Color Temperature : 462 nm Lens Color/Style : Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 3.9 V
Luminous Intensity : 25 mcd Viewing Angle : 120 deg
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Viewing Angle : 120 deg
LED Size : 3.2 mm x 2.8 mm x 1.9 mm
Illumination Color : Blue
Lens Color/Style : Clear
Luminous Intensity : 25 mcd
Forward Current : 10 mA
Forward Voltage : 3.9 V