HYB 3118160BSJ-50
PinoutSpecificationsOperating temperature range ........................................................................ 0 to 70 Storage temperature range..................................................................... 55 to 150Input/output voltage (5 V versions) ...............................
product image
HYB 3118160BSJ-50 Picture
SeekIC No. : 004368414 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HYB 3118160BSJ-50
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Pinout
  Connection Diagram
Specifications
Input/output voltage (5 V versions) ................................ 0.5 to min (VCC + 0.5, 7.0) V
Input/output voltage (3.3 V versions) ............................. 0.5 to min (VCC + 0.5, 4.6) V
Power supply voltage (5 V versions) ...................................................... 1.0 V to 7.0 V
Power supply voltage (3.3 V versions) .................................................... 1.0 V to 4.6 V
Power dissipation (5 V versions) ............................................................................. 1.0 W
Power dissipation (3.3 V versions) .......................................................................... 0.5 W
Data out current (short circuit) ................................................................................ 50 mA