HYM322035GS-50
product image
HYM322035GS-50 Picture
SeekIC No. : 004369197 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HYM322035GS-50
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Pinout
  Connection Diagram
Specifications
Operation temperature range .................................................... 0 to + 70 °C
Storage temperature range.................................................... 55 to 125 °C
Input/output voltage .........................................0.5V to min (Vcc+0.5, 7.0) V
Power supply voltage...................................................................  1 to + 7 V
Data out current (short circuit) ............................................................... 50 mA
Description
The HYM HYM322035GS-50 is a 8 MByte DRAM module organized as 2 097 152 words by 32-bit in a 72-pin single-in-line package comprising four HYB 5117805BSJ 2M x8 EDO-DRAMs in 400 mil wide SOJ-packages mounted together with four 0.2 F ceramic decoupling capacitors on a PC board.