HYS64V64220GBDL8-D
Specifications Parameter Symbol Values Unit Min. Max. Input / Output voltage relative to VSS VIN, VOUT 1.0 4.6 V Power supply voltage on VDD VDD -1.0 ...
product image
HYS64V64220GBDL8-D Picture
SeekIC No. : 004369481 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HYS64V64220GBDL8-D
Description
This INFINEON HYS64V64220GBDL8-D module is an industry standard 144 pin 8-byte Synchronous DRAM (SDRAM) Small Outline Dual In-line Memory Modules (SO-DIMM) which is organised as 64Mx64 high speed array in two memory banks designed for use in non-parity applications. These SO-DIMMs use back side protected P-TFBGA package technology. Decoupling capacitors are mounted on the board.
All INFINEON 144-pin SO-DIMMs of the HYS64V64220GBDL8-D provide a high performance, flexible 8-byte interface in a 67,6 mm long footprint.