ICTE-15RL4
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 15V 1500W
product image
ICTE-15RL4 Picture
SeekIC No. : 00258203 Detail
ICTE-15RL4: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 15V 1500W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICTE-15RL4
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 14 V
Operating Voltage : 15 V Package / Case : Case 41A-04
Breakdown Voltage : 17.6 V Peak Surge Current : 10 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Reel
Operating Voltage : 15 V
Breakdown Voltage : 17.6 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case 41A-04
Peak Surge Current : 10 A
Clamping Voltage : 14 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationICTE-15RL4
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown17.6V