ICTE-15RL4G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 15V 1500W Unidirectional
product image
ICTE-15RL4G Picture
SeekIC No. : 00249635 Detail
ICTE-15RL4G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 15V 1500W Unidirectional
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICTE-15RL4G
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 14 V
Operating Voltage : 15 V Package / Case : Case 41A-04
Breakdown Voltage : 17.6 V Termination Style : Axial
Peak Surge Current : 10 A Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Maximum Operating Temperature : + 175 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Reel
Termination Style : Axial
Operating Voltage : 15 V
Breakdown Voltage : 17.6 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case 41A-04
Peak Surge Current : 10 A
Clamping Voltage : 14 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationICTE-15RL4G
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown17.6V