ICTE-18RL4G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 18V 1500W Unidirectional
product image
ICTE-18RL4G Picture
SeekIC No. : 00255389 Detail
ICTE-18RL4G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 18V 1500W Unidirectional
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICTE-18RL4G
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 18 V
Operating Voltage : 18 V Package / Case : Case 41A-04
Breakdown Voltage : 21.2 V Peak Surge Current : 10 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Operating Voltage : 18 V
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case 41A-04
Peak Surge Current : 10 A
Breakdown Voltage : 21.2 V
Clamping Voltage : 18 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationICTE-18RL4G
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
Voltage - Breakdown21.2V