IDT23S08T-1DC
IC CLK MULT PLL ZD 2.5V 16-SOIC
product image
IDT23S08T-1DC Picture
SeekIC No. : 003476587 Detail
IDT23S08T-1DC: IC CLK MULT PLL ZD 2.5V 16-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT23S08T-1DC
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Type: Clock Multiplier, Zero Delay Buffer PLL: Yes with Bypass
Input: LVTTL Output: LVTTL
Number of Circuits: 1 Ratio - Input:Output: 1:8
Differential - Input:Output: No/No Frequency - Max: 133.3MHz
Divider/Multiplier: No/No Voltage - Supply: 2.3 V ~ 2.7 V
Package / Case : HTSSOP-20 Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 16-SOIC
Description
Series: -
Number of Circuits: 1
Differential - Input:Output: No/No
Mounting Type: Surface Mount
Divider/Multiplier: No/No
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging: Tube
PLL: Yes with Bypass
Input: LVTTL
Output: LVTTL
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 2.3 V ~ 2.7 V
Ratio - Input:Output: 1:8
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Frequency - Max: 133.3MHz
Type: Clock Multiplier, Zero Delay Buffer
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT23S08T-1DC
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Number of Outputs8
InputLVTTL
OutputLVTTL
Frequency-Max133MHz
Package / Case16-SOIC
PackagingTube