IDT70P3519S200BFG8
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 208FBGA
product image
IDT70P3519S200BFG8 Picture
SeekIC No. : 003554263 Detail
IDT70P3519S200BFG8: IC SRAM 9MBIT 200MHZ 208FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70P3519S200BFG8
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size: 9M (256K x 36) Speed: 200MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 208-LFBGA
Supplier Device Package: 208-CABGA (15x15) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 200MHz
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V