IDT70V3319S133BC
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 256BGA
product image
IDT70V3319S133BC Picture
SeekIC No. : 003559207 Detail
IDT70V3319S133BC: IC SRAM 4MBIT 133MHZ 256BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70V3319S133BC
  • Qty
  • 0~12
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous Memory Size: 4.5M (256K x 18)
Speed: 133MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 256-LBGA Supplier Device Package: 256-CABGA (17x17)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Speed: 133MHz
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 4.5M (256K x 18)
Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous
Package / Case: 256-LBGA
Supplier Device Package: 256-CABGA (17x17)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT70V3319S133BC
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Package / Case256-BGA
PackagingTray