IDT70V3319S133BCI
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 256BGA
product image
IDT70V3319S133BCI Picture
SeekIC No. : 003559210 Detail
IDT70V3319S133BCI: IC SRAM 4MBIT 133MHZ 256BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70V3319S133BCI
  • Qty
  • 0~12
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous Memory Size: 4.5M (256K x 18)
Speed: 133MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 256-LBGA Supplier Device Package: 256-CABGA (17x17)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Speed: 133MHz