IDT70V3319S166PRFG8
IC SRAM 4MBIT 166MHZ 128TQFP
product image
IDT70V3319S166PRFG8 Picture
SeekIC No. : 003554363 Detail
IDT70V3319S166PRFG8: IC SRAM 4MBIT 166MHZ 128TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70V3319S166PRFG8
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size: 4.5M (256K x 18) Speed: 166MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V