IDT71T75602S150BGG
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA
product image
IDT71T75602S150BGG Picture
SeekIC No. : 003555120 Detail
IDT71T75602S150BGG: IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75602S150BGG
  • Qty
  • 0~84
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 18M (512K x 36)
Speed: 150MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 119-BGA Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Memory Size: 18M (512K x 36)
Speed: 150MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71T75602S150BGG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18M (512K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Package / Case119-BGA
PackagingTray