IDT71T75602S150BGG8
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA
product image
IDT71T75602S150BGG8 Picture
SeekIC No. : 003555121 Detail
IDT71T75602S150BGG8: IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75602S150BGG8
Memory Size: 18M (512K x 36) Speed: 150MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Memory Size: 18M (512K x 36)
Speed: 150MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71T75602S150BGG8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18M (512K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Package / Case119-BGA
PackagingTape & Reel (TR)