IDT71T75602S200BGGI8
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 119BGA
product image
IDT71T75602S200BGGI8 Picture
SeekIC No. : 003549598 Detail
IDT71T75602S200BGGI8: IC SRAM 18MBIT 200MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75602S200BGGI8
Memory Size: 18M (512K x 36) Speed: 200MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 200MHz
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V