IDT71V2546S100BG8
IC SRAM 4MBIT 100MHZ 119BGA
product image
IDT71V2546S100BG8 Picture
SeekIC No. : 003556130 Detail
IDT71V2546S100BG8: IC SRAM 4MBIT 100MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V2546S100BG8
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Memory Size: 4.5M (128K x 36) Speed: 100MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 100MHz
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V2546S100BG8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4M (128K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Package / Case119-BGA
PackagingTape & Reel (TR)