IDT71V2576S150PF
IC SRAM 4MBIT 150MHZ 100TQFP
product image
IDT71V2576S150PF Picture
SeekIC No. : 003552824 Detail
IDT71V2576S150PF: IC SRAM 4MBIT 150MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V2576S150PF
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 150MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 100-LQFP Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Memory Type: SRAM - Synchronous
Package / Case: 100-LQFP
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Speed: 150MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V2576S150PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4M (128K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTray