IDT71V3556S133BQGI
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 165FBGA
product image
IDT71V3556S133BQGI Picture
SeekIC No. : 003556284 Detail
IDT71V3556S133BQGI: IC SRAM 4MBIT 133MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V3556S133BQGI
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 133MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 165-TBGA Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 133MHz
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V