IDT71V3556SA133BG8
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 119BGA
product image
IDT71V3556SA133BG8 Picture
SeekIC No. : 003554866 Detail
IDT71V3556SA133BG8: IC SRAM 4MBIT 133MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V3556SA133BG8
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Memory Size: 4.5M (128K x 36) Speed: 133MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 133MHz
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V