IDT71V3556SA150BG8
IC SRAM 4MBIT 150MHZ 119BGA
product image
IDT71V3556SA150BG8 Picture
SeekIC No. : 003554882 Detail
IDT71V3556SA150BG8: IC SRAM 4MBIT 150MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V3556SA150BG8
Memory Size: 4.5M (128K x 36) Speed: 150MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Speed: 150MHz