IDT71V3556SA150BQ8
IC SRAM 4MBIT 150MHZ 165FBGA
product image
IDT71V3556SA150BQ8 Picture
SeekIC No. : 003553135 Detail
IDT71V3556SA150BQ8: IC SRAM 4MBIT 150MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V3556SA150BQ8
Memory Size: 4.5M (128K x 36) Speed: 150MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 165-TBGA
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Speed: 150MHz