IDT71V65803S150BGI
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
product image
IDT71V65803S150BGI Picture
SeekIC No. : 003557751 Detail
IDT71V65803S150BGI: IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V65803S150BGI
  • Qty
  • 0~84
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 9M (512K x 18)
Speed: 150MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 119-BGA Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Memory Size: 9M (512K x 18)
Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Speed: 150MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V65803S150BGI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9M (512K x 18)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Package / Case119-BGA
PackagingTray