IDT7200L35J
IC MEM FIFO 256X9 35NS 32-PLCC
product image
IDT7200L35J Picture
SeekIC No. : 003541836 Detail
IDT7200L35J: IC MEM FIFO 256X9 35NS 32-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT7200L35J
Quick Details
Series: 7200 Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 2.3K (256 x 9)
Data Rate: 22.2MHz Access Time: 35ns
Low Level Output Current : 20 mA Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting Type: Surface Mount
Series: 7200
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 22.2MHz
Access Time: 35ns
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Memory Size: 2.3K (256 x 9)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT7200L35J
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3kb (256 x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V