IDT7201LA20P
IC MEM FIFO 512X9 20NS 28-PDIP
product image
IDT7201LA20P Picture
SeekIC No. : 003541927 Detail
IDT7201LA20P: IC MEM FIFO 512X9 20NS 28-PDIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT7201LA20P
Quick Details
Series: 7200 Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Data Rate: 33.3MHz Access Time: 20ns
Low Level Output Current : 20 mA Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm) Supplier Device Package: 28-PDIP
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Series: 7200
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm)
Supplier Device Package: 28-PDIP
Access Time: 20ns
Data Rate: 33.3MHz