IDT72V02L15JG
IC FIFO ASYNCH 1KX9 15NS 32PLCC
product image
IDT72V02L15JG Picture
SeekIC No. : 003541484 Detail
IDT72V02L15JG: IC FIFO ASYNCH 1KX9 15NS 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V02L15JG
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 9K (1K x 9)
Data Rate: - Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Memory Size: 9K (1K x 9)
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V02L15JG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9.2kb (1k x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C