IDT72V02L25J
IC FIFO ASYNCH 1KX9 25NS 32PLCC
product image
IDT72V02L25J Picture
SeekIC No. : 003541486 Detail
IDT72V02L25J: IC FIFO ASYNCH 1KX9 25NS 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V02L25J
  • Qty
  • 0~96
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 9K (1K x 9)
Data Rate: - Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 25ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Access Time: 25ns
Memory Size: 9K (1K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V02L25J
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9.2kb (1k x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V