IDT72V03L25J
IC FIFO ASYNC 2048X9 25NS 32PLCC
product image
IDT72V03L25J Picture
SeekIC No. : 003540268 Detail
IDT72V03L25J: IC FIFO ASYNC 2048X9 25NS 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V03L25J
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Data Rate: - Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 25ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Access Time: 25ns
Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V03L25J
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18.4kb (2048 x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V