IDT72V03L35J8
IC ASYNCH 2048X9 35NS 32-PLCC
product image
IDT72V03L35J8 Picture
SeekIC No. : 003540275 Detail
IDT72V03L35J8: IC ASYNCH 2048X9 35NS 32-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V03L35J8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 18.4K (2K x 9) Data Rate: -
Access Time: 35ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 35ns
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V03L35J8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18.4kb (2048 x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V