IDT72V04L15J8
IC FIFO ASYNCH 4KX9 15NS 32PLCC
product image
IDT72V04L15J8 Picture
SeekIC No. : 003540277 Detail
IDT72V04L15J8: IC FIFO ASYNCH 4KX9 15NS 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V04L15J8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 36K (4K x 9) Data Rate: -
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Access Time: 15ns
Memory Size: 36K (4K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V04L15J8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size36kb (4k x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V