IDT72V05L25JI8
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
product image
IDT72V05L25JI8 Picture
SeekIC No. : 003541443 Detail
IDT72V05L25JI8: IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V05L25JI8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 72K (8K x 9) Data Rate: -
Access Time: 25ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Access Time: 25ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V