IDT72V06L35J8
IC ASYNCH 8192X18 35NS 32PLCC
product image
IDT72V06L35J8 Picture
SeekIC No. : 003542038 Detail
IDT72V06L35J8: IC ASYNCH 8192X18 35NS 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V06L35J8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 144K (16K x 9) Data Rate: 22MHz
Access Time: 35ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Data Rate: 22MHz
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 35ns
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V