IDT72V201L15JI
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-PLCC
product image
IDT72V201L15JI Picture
SeekIC No. : 003542415 Detail
IDT72V201L15JI: IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V201L15JI
  • Qty
  • 0~64
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 2.3K (256 x 9)
Data Rate: - Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Packaging: Tube
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Access Time: 15ns
Memory Size: 2.3K (256 x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V201L15JI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3kb (256 x 9)
FunctionSynchronous
Package / Case32-PLCC
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V