IDT72V201L20PF8
IC FIFO SYNC 256X9 20NS 32-TQFP
product image
IDT72V201L20PF8 Picture
SeekIC No. : 003540187 Detail
IDT72V201L20PF8: IC FIFO SYNC 256X9 20NS 32-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V201L20PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 2.3K (256 x 9) Data Rate: -
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LQFP Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 2.3K (256 x 9)
Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V