IDT72V205L15PFGI
IC FIFO SYNC 16KX9 15NS 64QFP
product image
IDT72V205L15PFGI Picture
SeekIC No. : 003540198 Detail
IDT72V205L15PFGI: IC FIFO SYNC 16KX9 15NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V205L15PFGI
  • Qty
  • 0~90
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 144K (16K x 9)
Data Rate: - Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Memory Size: 144K (16K x 9)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V205L15PFGI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size144kb (16k x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case64-TQFP
PackagingTray
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V