IDT72V223L6PF8
IC FIFO 512X18 6NS 80QFP
product image
IDT72V223L6PF8 Picture
SeekIC No. : 003540238 Detail
IDT72V223L6PF8: IC FIFO 512X18 6NS 80QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V223L6PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Logic Family : 74F
Memory Size: 9.2K (512 x 18) Data Rate: 166MHz
Access Time: 4ns Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 80-LQFP Supplier Device Package: 80-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Package / Case: 80-LQFP
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V