IDT72V225L10TFG
IC FIFO SYNC 1024X18 10NS 64QFP
product image
IDT72V225L10TFG Picture
SeekIC No. : 003540062 Detail
IDT72V225L10TFG: IC FIFO SYNC 1024X18 10NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V225L10TFG
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 18.4K (1K x 18)
Data Rate: - Access Time: 10ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Memory Size: 18.4K (1K x 18)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V225L10TFG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18.4kb (1024 x 18)
FunctionSynchronous
Package / Case64-STQFP
PackagingTray
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V