IDT72V231L10J8
IC FIFO SYNC 2048X9 10NS 32-PLCC
product image
IDT72V231L10J8 Picture
SeekIC No. : 003542236 Detail
IDT72V231L10J8: IC FIFO SYNC 2048X9 10NS 32-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V231L10J8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 18.4K (2K x 9) Data Rate: 100MHz
Access Time: 10ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC (13.97x11.43)
Access Time: 10ns
Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 100MHz