IDT72V36100L10PF8
IC FIFO 64X36 10NS 128QFP
product image
IDT72V36100L10PF8 Picture
SeekIC No. : 003541208 Detail
IDT72V36100L10PF8: IC FIFO 64X36 10NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36100L10PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 2.3K (64 x 36) Data Rate: 166MHz
Access Time: 10ns Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V36100L10PF8
FunctionSynchronous
Package / Case128-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate166MHz
Mounting TypeSurface Mount