IDT72V36103L15PF8
IC FIFO 131X18 15NS 128QFP
product image
IDT72V36103L15PF8 Picture
SeekIC No. : 003540941 Detail
IDT72V36103L15PF8: IC FIFO 131X18 15NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36103L15PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 2.3K (131 x 18) Data Rate: 67MHz
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Data Rate: 67MHz