IDT72V36110L15PFI
IC FIFO SYNC 131KX36 15NS 128QFP
product image
IDT72V36110L15PFI Picture
SeekIC No. : 003542165 Detail
IDT72V36110L15PFI: IC FIFO SYNC 131KX36 15NS 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36110L15PFI
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 4.7M (131K x 36)
Data Rate: 166MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Operating Supply Voltage : 5 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V