IDT72V36110L6BBG8
IC FIFO SYNC 131KX36 6NS 144BGA
product image
IDT72V36110L6BBG8 Picture
SeekIC No. : 003542170 Detail
IDT72V36110L6BBG8: IC FIFO SYNC 131KX36 6NS 144BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V36110L6BBG8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 4.7M (131K x 36) Data Rate: 166MHz
Access Time: 4ns Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 144-BGA Supplier Device Package: 144-PBGA (13x13)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 72V