IDT72V3611L20PF
IC FIFO SYNC 64X36 20NS 120-TQFP
product image
IDT72V3611L20PF Picture
SeekIC No. : 003542548 Detail
IDT72V3611L20PF: IC FIFO SYNC 64X36 20NS 120-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V3611L20PF
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Synchronous Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Data Rate: 50MHz Access Time: 20ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 120-LQFP Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Function: Synchronous
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 50MHz
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Access Time: 20ns
Memory Size: 2.3K (64 x 36)
Package / Case: 120-LQFP
Supplier Device Package: 120-TQFP (14x14)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V3611L20PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size2.3kb (64 x 36)
FunctionSynchronous
Package / Case120-TQFP
PackagingTray
Data Rate50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V