IDT72V821L20PF8
IC FIFO SYNC 512X9X2 20NS 64QFP
product image
IDT72V821L20PF8 Picture
SeekIC No. : 003542181 Detail
IDT72V821L20PF8: IC FIFO SYNC 512X9X2 20NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V821L20PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 9.2K (512 x 18) Data Rate: 50MHz
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 50MHz
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V