IDT72V825L15PFI8
IC SYNCFIFO 1024X18X2 128-TQFP
product image
IDT72V825L15PFI8 Picture
SeekIC No. : 003542189 Detail
IDT72V825L15PFI8: IC SYNCFIFO 1024X18X2 128-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V825L15PFI8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous, Synchronous
Memory Size: 18.4K (1K x 18) Data Rate: 67MHz
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 67MHz
Function: Asynchronous, Synchronous
Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Memory Size: 18.4K (1K x 18)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V825L15PFI8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18.4kb (1024 x 18)
Package / Case128-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate67MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V