IDT72V841L15TF
IC FIFO SYNC 2048X18 15NS 64QFP
product image
IDT72V841L15TF Picture
SeekIC No. : 003541792 Detail
IDT72V841L15TF: IC FIFO SYNC 2048X18 15NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V841L15TF
  • Qty
  • 0~80
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 36.8K (2K x 18)
Data Rate: 67MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Operating Supply Voltage : 5 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 67MHz