IDTQS32390QG
IC MUX 16:8 QUICKSWITCH 28-QSOP
product image
IDTQS32390QG Picture
SeekIC No. : 003546500 Detail
IDTQS32390QG: IC MUX 16:8 QUICKSWITCH 28-QSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDTQS32390QG
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Logic Type : BiCMOS Series: 3200
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc Type: Multiplexer
Circuit: 1 x 8:1 Independent Circuits: 2
Current - Output High, Low: 15mA, 30mA Voltage Supply Source: Single Supply
Voltage - Supply: 2.3 V ~ 3.6 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 28-QSOP
Description
Voltage Supply Source: Single Supply
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Type: Multiplexer
Voltage - Supply: 2.3 V ~ 3.6 V
Independent Circuits: 2
Circuit: 1 x 8:1
Packaging: Tube
Current - Output High, Low: 15mA, 30mA
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 3200
Package / Case: 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDTQS32390QG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Circuit1 x 8:1
Independent Circuits2
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-QSOP (SSOP)
PackagingTube
TypeMultiplexer
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V