IEGH66-1-62-20.0-21-V
CIRCUIT BREAKER HYMAG DP 20A
product image
IEGH66-1-62-20.0-21-V Picture
SeekIC No. : 004373570 Detail
IEGH66-1-62-20.0-21-V: CIRCUIT BREAKER HYMAG DP 20A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IEGH66-1-62-20.0-21-V
Mfg:
Sensata Technologies/Airpax
  • Qty
  • 1~1
Parameters:
Technical/Catalog InformationIEGH66-1-62-20.0-21-V
VendorSensata Technologies/Airpax
CategoryCircuit Protection
Mounting TypePanel Mount
Actuator TypeToggle
Voltage80VDC, 250VAC
Current - Trip (It)20A
Number of Poles2
Breaker TypeHydraulic-Magnetic
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names IEGH66 1 62 20 0 21 V