IELK111-1-62-60.0-A-01-V
CIRCUIT BREAKER 3P 60A
product image
IELK111-1-62-60.0-A-01-V Picture
SeekIC No. : 004373579 Detail
IELK111-1-62-60.0-A-01-V: CIRCUIT BREAKER 3P 60A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IELK111-1-62-60.0-A-01-V
Mfg:
Sensata Technologies/Airpax
  • Qty
  • 1~1
Parameters:
Technical/Catalog InformationIELK111-1-62-60.0-A-01-V
VendorSensata Technologies/Airpax
CategoryCircuit Protection
Mounting TypePanel Mount
Actuator TypeRocker
Voltage240V
Current - Trip (It)60A
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names IELK111 1 62 60 0 A 01 V